Jak będą wyglądały fabryki dzięki sztucznej inteligencji?

Artykuł pt. "Jak będą wyglądały fabryki dzięki sztucznej inteligencji?" opublikowany na portalu Polski Przemysł. 

21.03.2021 |  Błażej Roch Żyliński

 

W tym artykule: 

Czwarta rewolucja przemysłowa to rewolucja dostępności
Modernizacja, czyli retrofitting
Predictive maintenance
Cyfrowy bliźniak i symulacja fabryki
Oszczędność energii
Kontrola jakości z wykorzystaniem uczenia maszynowego
Fabryka bez świateł


Współczesna fabryka to olbrzymi system, w którym zachodzą liczne, wielowątkowe procesy. Potrafimy dokładnie je monitorować opierając się o sieci czujników internetu rzeczy. Umiemy analizować i interpretować sygnały pochodzące od maszyn. To olbrzymi potencjał, który najwyższa pora wykorzystać.

Danych jest tak wiele, że ich przeanalizowanie przez człowieka jest praktycznie niemożliwe. Najczęściej dotyczącą poboru energii, ciśnienia w instalacji pneumatycznej lub hydraulicznej, temperatury i drgań. Na ich podstawie możemy określić czy maszyna jest sprawna i czy proces przebiega prawidłowo. Możemy wskazać nie tylko aktualny stan urządzenia, ale również przewidzieć, jak będzie zmieniał się w przyszłości. Do realizacji tych celów posłuży nam sztuczna inteligencja.

 

Pełna treść artykułu dostępna jest na portalu Polski Przemysł pod adresem:

Artykuł


Błażej Żyliński  

Autorem artykułu jest Błażej Roch Żyliński, który łączy świat nauki i biznesu. Specjalizuje się w obszarach sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy, zarządzania energią, inteligentnych miast, robotyki i kosmonautyki. Entuzjasta technologii kwantowych.

Treść