Weź udział w warsztatach organizowanych podczas #ERC2024!
Czy wiesz, że w ramach jubileuszowej edycji European Rover Challenge, jednym z zadań dla łazików konkurujących w zawodach będzie wykorzystanie drona i narzędzi MathWorks?
Tegoroczna 10. edycja European Rover Challenge (ERC) obfituje w wiele wydarzeń towarzyszących dla pasjonatów kosmosu i technologii. To szansa na naukę poprzez działanie, sprzyjająca głębszemu zrozumieniu nauki i technologii. W ramach Strefy Inspiracji na uczestników czekają liczne prelekcje i warsztaty.
NOKIA oraz Oprogramowanie Naukowo – Techniczne zapraszają do udziału w stacjonarnych warsztatach:
„Cyfrowe przetwarzanie sygnałów w telekomunikacji. Warsztaty z wykorzystaniem narzędzi MathWorks i technologii NOKII.”
⬆ Zgłoś chęć uczestnictwa poprzez formularz. Liczba miejsc jest ograniczona, a warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia.
Warsztaty stanowić będą wprowadzenie do tematyki cyfrowego przetwarzania sygnałów i zastosowania w obszarze telekomunikacji. Podczas zajęć uczestnicy wykorzystają oprogramowanie MATLAB ze szczególnym uwzględnieniem interaktywnych narzędzi i aplikacji. Warsztaty podzielone zostaną na część teoretyczną i praktyczną, co pozwoli w pierwszej kolejności na wyjaśnienie niezbędnych pojęć i zagadnień, a następnie wykorzystanie tej wiedzy w praktyce i rzeczywistych przykładach.
Tematyka warsztatów obejmuje m.in.:
- obserwację i analizę sygnałów w różnych dziedzinach,
- filtrację,
- modulację,
- transmisję sygnałów.
Termin: 6.09.2024 (piątek) | godzina 11:00
Miejsce: AGH, budynek Ceramiki B-6, IV piętro, sala 404
Czas trwania warsztatów: ok. 3 godziny
Prelegenci
Paulina Kozakiewicz pracuje jako inżynier aplikacji w firmie Oprogramowanie Naukowo-Techniczne. Absolwentka Automatyki i Robotyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie studentka Zarządzania i Inżynierii Produkcji, również na krakowskiej AGH. Zajmuje się matematyką, statystyką oraz optymalizacją.
Paweł Majtas pracuje jako inżynier FPGA w Nokii. Na co dzień zajmuje się modelowaniem algorytmów w środowisku MATLAB lub w C++ i ich testowaniem. Obejmuje to profilowanie, optymalizację oraz integrację ich z pozostałymi elementami. Dotyczą one przetwarzania sygnałów na różnych etapach w najnowszych technologiach telekomunikacyjnych. Ukończył studia magisterskie na kierunku Mikroelektronika w Technice i Medycynie na AGH.
dr inż. Marcin Michałek pracuje w ONT na stanowisku Opiekuna Technicznego Klientów Enterprise. Absolwent wydziałów Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (studia magisterskie) oraz Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki (studia doktoranckie) w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zajmuje się opieką kont klientów enterprise oraz koordynacją współpracy między uczelniami wyższymi a przemysłem. Inżyniersko związany z cyfrowym przetwarzaniem sygnałów, analizą audio i uczeniem maszynowym.
Opisywane warsztaty organizowane są przez pracowników firmy NOKIA oraz Oprogramowanie Naukowo Techniczne, wyłącznego dystrybutora produktów firmy The MathWorks, Inc. w Polsce.
Źródło: roverchallenge.eu