Model-Based Design for Airworthiness Security Compliance

a
images
Zgodność z wymogami bezpieczeństwa zdatności do lotu w ujęciu projektowania opartego na modelu

 

 

Podczas tego webinarium dowiesz się o stanie najnowocześniejszych metod łagodzenia zagrożeń bezpieczeństwa oraz o tym, jak możesz wykorzystać projektowanie oparte na modelach do tworzenia i utrzymywania bezpiecznych produktów.

Prezenterzy przedstawią przegląd standardów DO-326A i DO-356 i tego w jaki sposób odnoszą się one do innych standardów lotniczych (tj. ARP 4754A i ARP 4761), a także - jak projektowanie oparte na modelu może pomóc w osiągnięciu zgodności z założeniami norm.

 

 REJESTRACJA

Podczas prezentacji omówione zostaną następujące tematy:

  • Jak znaleźć najpowszechniejsze błędy bezpieczeństwa na wczesnych etapach projektowania.
  • Jak postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpiecznego kodowania i modelowania.
  • Jak oceniać cyberataki (symulacja ataku, analiza wpływu i zagrożenia).
  • Jak wdrożyć systemy wykrywania włamań i ciągłego monitorowania.
  • Jak zintegrować analizę i symulację poprzez projektowanie oparte na modelach.

 

O prezenterach

 

Marco Bimbi posiada tytuł magistra inżynierii lotniczej i kosmicznej Uniwersytetu w Pizie w zakresie teorii sterowania i mechaniki lotu. Przed dołączeniem do MathWorks pracował przez ponad 10 lat w przemyśle lotniczym i kolejowym, m.in. w firmach tajich jak Rolls-Royce, Lilium czy Deutsche Bahn, koncentrując się na przepływach pracy inżynierii systemów dla aplikacji o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa. W swojej karierze pełnił różne funkcje, takie jak architekt systemów sterowania, specjalista ds. inżynierii systemów opartych na modelach i kierownik ds. wymagań. W MathWorks koncentruje się na przepływach pracy inżynierii systemów opartych na modelach dla aplikacji o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa.

 

Aharon David jest ponad 40-letnim ekspertem w dziedzinie inżynierii systemów lotniczych, awioniki i cyberbezpieczeństwa. Posiadając tytuł licencjata uzyskany w Technion, Izraelskim Instytucie Technologii oraz MBA na Uniwersytecie w Tel Awiwie, Pan David skupił się na awionice lotniczej, oprogramowaniu, bezpieczeństwie, systemach, rozwoju sprzętu i cyberbezpieczeństwie - obronnym i cywilnym, a także zarządzaniu organizacjami rozwojowymi, wybitnym członkiem wszystkich organów tworzących standardy lotnictwa i cyberbezpieczeństwa na całym świecie. David stworzył linię DO-326 firmy AFuzion i osobiście prowadzi zajęcia z cyberbezpieczeństwa AFuzion, a także zajęcia ARP4754/4761, DO-178 i DO-254. Pan David jest zasłużonym członkiem wszystkich organizacji opracowujących standardy lotnicze, w tym wszystkich organizacji zajmujących się cyberbezpieczeństwem lotniczym, i prowadzi szkolenia DO-326 na wszystkich światowych konferencjach, jest wyznaczonym przez SAE instruktorem DO-326 w zakresie cyberbezpieczeństwa lotniczego, a także instruktorem ARP4754 i ARP4761. 

 

Omawiane produkty:

 Simulink

 Requirements Toolbox

 Simulink Check

Simulink Design Verifier

System Composer

 

 

Powrót do listy wydarzeń
Webinaria
Model-Based Design for Airworthiness Security Compliance

Data

19-09-2023

Godzina

16:00

Czas trwania

1 h

Lokalizacja

online

Pobranie materiałów
Czy chcesz uzyskać dostęp do materiałów?
Zaloguj się aby pobrać materiały
Rejestracja
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.